PATTERNS IN ENGLISH
OPPSKRIFTER ALFABETISK
FØLG OSS / FOLLOW
« Vinterturban / Winter turban | Main | Enkel vest / Plain vest »
onsdag
aug182010

Ett-års give away / One-year give away



Harru sett. Vips har det gått ett år for shoppen vår. Vi fniser godt over at vi håndskrev hver eneste label i begynnelsen, og hadde lager i et skap på soverommet. To lager senere, er vi nå på vei til å flytte inn i nye lokaler på Rodeløkka i Oslo! Og der skal vi så absolutt ta imot besøk på utvalgte dager i måneden;) Og lokalet har god plass til kursvirksomhet også, så kanskje vi får møtt flere av dere i løpet av høsten og vinteren!
 
Men, tilbake til bursdagen vår (som vi deler med Mette-Marit!), den skal jo selvfølgelig feires. Vi utlyser derfor en bursdagskonkurranse, der vi trekker 3 vinnere av hver sin overraskelsespakke fra Pickles verdt hele 1000 kroner! I tillegg har vi noen trøstepremier.
For å delta, kommenter på denne saken med link til et bilde av noe du har laget med garnet vårt.  Deltar du samtykker du samtidig til at vi kan skryte av bidraget ditt på bloggen vår;). Frist for deltakelse 26.08.2010.
Lykke til!

We´re celebrating one year in business. We´ve come a long way since handwriting all the labels and storing the yarn in the bedroom one year ago;) We´re about to move into a brand new space in Oslo, big enough for storage and showroom!

Anyways, we´re celebrating by giving away three surprise parcels worth $160, in addition to some smaller prizes.
To join, comment on this post with a link showing a picture of something you´ve made using our yarn. By joining you´allow us to show off your image on our blog;)
Best of luck!

Reader Comments (151)

Gratulere med dagen!! Alltid kjekt å få nyhetsbrev med flotte oppskrifter og fristende garn fra dere :-)

august 19, 2010 | Unregistered CommenterPulverheksa

Gratulerer med dagen Pickles:) Jeg er en ivrig fan av dere, oppskriftene og garnet! Jeg har titalls nøster med Pickles liggende og det er så mykt og deilig at innimellom må det bare koses med:)
Her er en bukse jeg har strikket til toåringen min i Abuelita Merino-ull: http://i569.photobucket.com/albums/ss138/anettefevenrud/hobby/DSC_3247.jpg

Her er "Stjernespekksjal" i Abuelita http://2.bp.blogspot.com/_Y0Y8Q0jv5Hg/S28YXTo3q2I/AAAAAAAAFsg/GPMwZAQWHm0/s1600/DSC_2949.JPG

Votter i litt blanding av Merino og Merino Silk: http://1.bp.blogspot.com/_Y0Y8Q0jv5Hg/S28aoTOyN-I/AAAAAAAAFtQ/t88FpSZPeJQ/s400/DSC_2838.JPG

"Høstvest" i Abuelita: http://i569.photobucket.com/albums/ss138/anettefevenrud/hobby/DSC_2550.jpg

Hurricane-hat i Merino: http://i569.photobucket.com/albums/ss138/anettefevenrud/DSC_2539.jpg
og matchende hals: http://i569.photobucket.com/albums/ss138/anettefevenrud/hobby/DSC_2562.jpg

Som dere ser bruker jeg garnet deres MYE :)
God feiring!

august 19, 2010 | Unregistered Commenteranette

Gratulerer masse med dagen og den vellykkede bloggen og shop' en deres!
Jeg har handlet hos dere flere ganger og alltid opplevd rask og god service. Hovedbildet på bloggen min er en flettehals som jeg har stikket av Abuelita - garn. Den er så myk og varm.
Dette blir julegaven til venninnene mine i år :)
http://siri78.blogspot.com/

august 19, 2010 | Unregistered CommenterSiri

Gratulerer med dagen!
Herlig garn og flotte oppskrifter! Gleder meg til fortsettelsen!

august 19, 2010 | Unregistered CommenterLise H

Gratulerer med dagen, jeg har hentet masse inspirasjon fra bloggen deres! :)

august 19, 2010 | Unregistered CommenterLise

Grattis!
Her er en body jeg har strikket av det finfine Abuelita Bølgeskum:

http://s63.photobucket.com/albums/h129/Lisenbaby/Selvgjort/?action=view&current=voksebody1.jpg

august 19, 2010 | Unregistered CommenterAnjali

Gratulerer så mye med dagen, og takk for all den kreative inspirasjonen dere sprer!

Garnet deres er blitt brukt til flere prosjekter (og enda flere skal det bli!), blant annet denne jakken (strikket i Pickles Cashmerino)
http://www.ravelry.com/projects/KnittingNatti/minimalist-cardigan

august 19, 2010 | Unregistered CommenterKnittingNatti

Gratulerer masse med dagen,,,dere har en nettside som er søtt som Amrikansk sukkertøy:-)hipp hipp hurra

august 19, 2010 | Unregistered CommenterTone H.B

Gratulerer med dagen!!
Her er tre vester jeg har strikket av garnet deres: http://nrni.blogspot.com/2010/01/strikkedilla.html

august 19, 2010 | Unregistered CommenterNummer ni

Gratulerer med dagen! Jeg setter spesielt pris på at dere tar inn garn i miljøvennlige materialer (som økobomull) og med miljøvennlig farging. Håper å se enda mer av dette! Her er det bilde av en helt skjønn solhatt jeg har strikket til datteren min i Pickles Silk Sorbet - som forøvrig er et helt herlig garn: http://www.ravelry.com/projects/spona/a-sun-hat

august 19, 2010 | Unregistered CommenterSpona

Grattis, den här är gjord med erat mönster och garn.

http://hannathulin.blogg.se/2010/august/vad-gor-jag-nufortiden.html

august 19, 2010 | Unregistered CommenterHanna

GRATULERER MED DAGEN!! Fantastisk at det har gått så bra med Pickles. Dere er flinke! Supert hvis det blir åpent for besøk så man kan se og kjenne på garnet 'live'!:o)

Her er to av tingene jeg har strikka og hekla med Abuelita tjukk merino:
http://ellenskreativekrok.blogspot.com/2010/08/manedens-masker-august.html

august 19, 2010 | Unregistered CommenterEllen*

Grattis med picklesdagen! Jeg feirer med å forhåpentligvis få ferdig olavesten jeg har jobbet med i sommer. Link til bilde følger når ferdig.

Tar av meg hatten for picklesdamene, dere inspirerer så mange! Lykke til videre med butikk og prosjekter. Også tar jeg av meg hatten igjen for alle de flinke strikkerne som har lagt inn bilder her. Wow! (Og den gule cardiganen var fantastisk lekker!!)

august 19, 2010 | Unregistered CommenterHelga

http://mirrevirre.blogspot.com/2010/01/ishbel.html Et sjal jeg har fått så mye skryt for fordi det er så godt og mykt! Det er strikka i Extra Fine Merino. Gratulerer så mye med dagen til dere! Dere er en stor inspirasjonskilde for meg, og flere av mønstrene er allerede strikket, og flere skal det bli!

august 19, 2010 | Unregistered CommenterMirrevirre

Gratulerer! Veldig glad for at noen tar ansvar for å utvide den ellers trauste norske garnfloraen - og spesielt med miljøvennlige garn!

Skjerfet her er strikket av ett nøste Baby Merino: http://picasaweb.google.com/lh/photo/AMg6njgWm7wenX1Aa_FMMuKNVh7Hb_3vM10w9q92W_Y?feat=directlink

Og en bitteliten Tomten-jakke av Abuelita Three Ply: http://picasaweb.google.com/lh/photo/Cr4GcrOPo8aHiW4JaJqHquKNVh7Hb_3vM10w9q92W_Y?feat=directlink

Jeg holder for øyeblikket på med en større versjon av denne til en misunnelig storesøster :)

Den siste er ikke bare deres garn, men jeg hadde så lyst til å vise den: http://picasaweb.google.com/lh/photo/ciroQf-X_HESrcymVx9Vy-KNVh7Hb_3vM10w9q92W_Y?feat=directlink

Skjerfet er vevd på en bitteliten barnevev, med Mauds sarirestesilke og tykkere innslag av deres resirkulerte sarisilke. Disse blir det også flere av!

Gleder meg til å besøke nytt lager på Rodeløkka!

august 19, 2010 | Unregistered Commenterhuset i midten

Congrat!!!!! I love very much your yarn especially Abuelita baby merino e Merino lace.
The colors are so gorgeous and the patterns are fantastic and simple ;)

I'm knitting a swal with Abuelita baby merino aubergine

http://www.ravelry.com/projects/petula1/hamamelis-shawl

august 19, 2010 | Unregistered Commenterpetula

Gratulerer med 1-årsdag!!! Jeg har strikket flere Pickles klær, men en av mine favoritter er kjekkasgenseren.

http://images4.ravelry.com/uploads/-Marie-/20905289/IMG_4035_medium.jpg

august 19, 2010 | Unregistered CommenterMarie Karlsen

Hurrahurra!

Jeg har laget "just enough ruffles" av Laura Chau med Abuelita garnet. Fantastisk å strikke med!
http://farm5.static.flickr.com/4074/4859377067_812d029781.jpg

august 19, 2010 | Unregistered CommenterLinn

Gratulerer med dagen jenter!!! Må si dere har gjort heidundrende suksess, mye takkevære alle de fantastiske oppskriftene dere lager. Har dessverre ikke hatt noe Piickles garn i hus enda. Sitter og skriver på masteroppgaven min nå, og når den er levert så har jeg bestemt meg for å unne meg litt garn fra dere. Har kjempelyst til å strikke kjekkasgenseren bl.a. Synes det er topp at noen designer kule gutteklær, for det er det ikke så mye av fra de store aktørene. Lykke til videre!

august 19, 2010 | Unregistered CommenterBaddie

Gratulerer så mye!!! Jeg har strikket et holeinholeskjerf i både cashtweed, cashmerinosilk og extra fine merino
http://silja-devine.com/?p=2440
http://silja-devine.com/?p=1716
http://silja-devine.com/?p=1579

august 19, 2010 | Unregistered CommenterSilja

Gratulerer så masse med dagen, det har vært koselig å fulgt dere dette året. så masse deilig garn dere selger.
Denne kjolen er strikket i pickles garn
http://vannlilje.blogspot.com/2010/03/oransje-tunika.html

Har strikket en del til med garnet fra dere, jeg elsker garn som ikke klør

august 19, 2010 | Unregistered CommenterJeanette

Gratulerer så masse med dagen!!! :D

Jeg har desverre ikke fått laget noe av dere ennå, men henter MASSE inspirasjon!! Og gleder meg til jeg kan kjøpe litt garn slik at jeg får lagd noe av det som frister :D

Må informere om at innlegget er vanskelig å lese... :/ Virker som om masse bokstaver har forsvunnet... Jeg måtte kopiere teksten inn på et Word dokument for å lese det.... Noe annet på nettsiden er likt... Jeg leser i nettleseren Safari...

august 19, 2010 | Unregistered CommenterAnette

Jeg har ikke laget noe (ennå!), men har både stor respekt for det dere holder på med og syns det er artig at det går an å få til, så det er klart jeg ønsker å gratulerer dere med dagen :D

august 19, 2010 | Unregistered CommenterPinneguri

Hei Pickles!

Gratulerer så mye med ett-års dagen! Og for et år! Dere har virkelig vekket liv i mine strikkefingre og mitt lille kreative hjørne i den ellers så hverdagslige hjernen min. Dere er så flinke til å inspirere! Takk for det.

Jeg har forelsket meg i mye av det dere lager. Men det som fant et spesielt sted i mitt hjerte var nok Lavendel-jakka deres. Jeg har lenge lett etter oppskrift på noe lignende, men det har liksom ikke "klaffet" helt. Jeg strikket jakka i vår, og har brukt den masse siden! Til og med i den blåsete skjærgården på en solfylt sommerdag! Ull overrasker stadig! :) Bilde finner dere på bloggen min:

http://martinetorget.blogspot.com/2010/07/lavendeljakka.html

Bursdagsklem,
Martine :)

august 19, 2010 | Unregistered CommenterMartine

Oioioi, Gratulerer såååå mye med 1 års dag. Jeg vil veldig gjerne være med på dette.....skal vi se, her kommer et par linker:

Aubelita baby merino:
Tunika: http://komadyret.blogspot.com/search/label/Tunika

Tøfler: http://komadyret.blogspot.com/2010/02/babysokker.html


Pickles baby merino/ Kjekkasgenser: http://komadyret.blogspot.com/search/label/Genser


Håper dere får en fin feiring......og at jeg vinner :) Hehe!

august 19, 2010 | Unregistered CommenterKomadyret

PostPost a New Comment

Enter your information below to add a new comment.

My response is on my own website »
Author Email (optional):
Author URL (optional):
Post:
 
Some HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>