Puff Daddy´s Baby

Opprinnelsen til dette prosjektet, Puff Daddy, er strikket i rillestrikk og fyllt med fjær og dun. Puff Daddy´s Baby er enda mer budsjett, og fyllt med en gammel, stor pute fra Ikea. Dessuten er denne puffen i perlestrikk.
Materialer:
Pickles Fat & Happy, 1 nøste.
Rundpinne 10 mm
Én pute fra Ikea, av de aller største eller én dyne fra jysk.
Tjukk nål
Slik gjør du det:
Legg løst opp 25 masker på pinne nummer 10 med Pickles Fat and Happy.
Hver pinne strikkes slik:
*1 rett, 1 vrang*.
Strikk fra * til * tl 1 maske gjenstår, strikk denne.
(I perlestrikk skal rett alltid strikkes over forrige omgangs vrang og vrang alltid strikkes over forrige omgangs rett)
Når du nærmer deg slutten av garnnøstet feller du løst av.
Sy sammen de to kortsidene fra vrangen.
Snurp sammen den ene langsiden slik at du får bunnen i puffen. For å få til dette på best mulig måte anbefaler vi først å tre nålen inn i annen hver maskerad og snurpe. Så gjentar du dette med de maskeradene du hoppet over første gang. Stopp hullet helt sammen og fest endene.
Fyll den strikka puffen med ønsket materiale. Vi brukte en stor pute fra Ikea, men liker konsistensen vi fikk da vi brukte en dyne fra Jysk til Puff Daddy bedre. Smak og behag.
Uansett. Snurp sammen toppen på same måte som bunnen, og Puff Daddy´s Baby er ferdig!
Dette er en gratis strikkeoppskrift på en strikka puff fra pickles.no. Vi blir glade om du lager den og enda gladere om du linker til oss ;)
pickles |
10 Comments |
knitting,
perlestrikk,
puff,
strikking,
tjukke pinner
lørdag, februar 7, 2009 at 8:44PM 



