Pickles Window Takeover: Birger Berge

I Markveien, midt i hjertet av Oslo, gir vi strikkedesignere muligheten til å stille ut sine kreasjoner i vårt butikkvindu. Dette er en unik sjanse for designere til å vise frem sitt arbeid til et bredt publikum, samtidig som vi får feire strikkedesign som kunstform.

Birger er kjent for sitt grundige håndverk og sin sterke forankring i tradisjonelle norske strikkemønstre, og teppet han har designet er intet unntak. Med bakgrunn som folklorist og mangeårig erfaring med å tolke og formidle norsk kulturarv, har han en unik evne til å kombinere det historiske med det moderne. Gjennom både bøker, strikkemønstre og sosiale medier deler han sin lidenskap for tekstiltradisjoner og gleden ved å skape noe med hendene.

Det rustrøde og naturhvite teppet er strikket i klassisk tvefarget strikk med et rikt og detaljert stjernemønster, forankret i norsk tradisjonsstrikk. Resultatet er et teppe som varmer både kropp og sjel.

Teppet er strikket i Pickles Pure Wool, et 100 % ull kardegarn som gir fantastiske melerte farger, flott definisjon og et ekte ullpreg, perfekt til prosjekter som skal vare i generasjoner.

Birger sin takeover er en hyllest til det langsomme, grundige og gjennomtenkte. Kom innom Pickles-butikken i Oslo og se teppet i vinduet.

Garnpakker finner du her. Oppskriften er eksklusiv for Pickles og følger kun med som del av garnpakken.

Vil du strikke mer fra Birger? Du finner flere av hans oppskrifter i bøkene Moderne tradisjonsstrikkNordisk mønsterstrikk og Norsk strikkedesign – strikk din favoritt, som er tilgjengelige i bokhandelen.

Teppet vises nå i vinduet hos Pickles på Grünerløkka, kom innom og la deg inspirere!

Vennlig hilsen Pickles og Birger Berge